نحوه تشخیص اصالت بلبرینگ SKF

نحوه تشخیص اصالت بلبرینگ SKF
اگر یک جستجو در اینترنت انجام دهید متوجه می‌شوید که راه‌های مختلفی برای تشخیص اورجینال بودن بیرینگ‌ های SKF نوشته شده است از جمله:
  • بررسی بسته و وکیوم بیرینگ
  • بررسی فونت های جعبه
  • لیبل محصول
  • آنالیز متریال
  • حک روی محصول
  • قیمت بیرینگ
  • و ….
اینها فقط بخشی از مواردی بود که در سایت‌های مختلف نوشته شده است اما این موارد هیچ کدام راه حل مناسبی برای خریدار نمی‌باشد زیرا خریدار معمولا هیچ تخصصی درباره مواردی که ذکر شد، ندارد.
توضیحاتی که در ادامه می‌نویسم تجربه شخصی در مورد خرید و نحوه تشخیص اصالت بلبرینگ‌های SKF می‌باشد.
بهترین راه خرید بلبرینگ‌های اصلی SKF خرید از نمایندگی‌های اصلی SKF در ایران و یا در هر کشوری می‌باشد.
شما براحتی و با مراجعه به سایت SKF.com می‌توانید توزیع کنندگان و نمایندگان اصلی SKF  را مشاهده کنید. من در ادامه لینک این قسمت از سایت را قرار می‌دهم تا براحتی با مراجعه به این سایت و انتخاب کشور ایران توزیع کنندگان و نمایندگان اصلی SKF در ایران را مشاهده کنید.

اما سوال اینجاست که اگر بخواهیم از فروشگاه‌های دیگر غیر از نمایندگی‌های SKF خرید کنیم یا در مورد اصالت بیرینگ راه کار دیگری وجود دارید یا خیر؟
برای این کار یک راهکار مناسب و ساده وجود داره که SKF برای مصرف کنندگان خود در سراسر دنیا راه اندازی کرده است. شما براحتی می‌توانید اپلیکیشن طراحی شده در سایت SKF را دانلود و با وارد کردن یک سری اطلاعات ساده در این اپلیکیشن ثبت نام کنید. با ارسال تصاویر از جعبه و بیرینگ در این اپلیکیشن، کارشناسان SKF پس از بررسی تصاویر، اصالت بیرینگ مربوطه را تشخیص داده و به شما اعلام می‌کنند.
معمولا زمان پاسخ دهی به شما یک یا دو روز کاری خواهد بود.
شما می‌توانید این اپلیکیشن را از سایت SKF که در لینک زیر قرار دادم برای گوشی‌ها با سیستم عامل Android و IOS دانلود کنید.
چرا اصالت بیرینگ مهم است؟

انتخاب یک بیرینگ مناسب و اورجینال، فارغ از نوع برند، باعث افزایش کیفیت عملکرد تجهیز می‌گردد و از طرفی رضایت کارفرما را در پی خواهد داشت که منجر به افزایش اعتماد به برند و کسب و کار شما خواهد شد.

شاید بهترین راه موجود برای تعیین اصالت بیرینگ SKF همین راه استفاده از اپلیکیشن رسمی SKF باشه که در سایت رسمی این شرکت هم ذکر شده است.

چگونه اصالت بیرینگ‌ها با تصاویر، توسط کارشناسان SKF تعیین می‌گردد؟

با توجه به اینکه از روی برند SKF به صورت بسیار گسترده محصولات تقلبی تولید می‌گردد این شرکت با توجه به الگوریتمی که خودش در نظر گرفته هر چند ماه یکبار مشخصات بارکدگذاری، نحوه بسته بندی و حکاکی خود را بر روی محصولات تغییر می‌دهد. با این شیوه فقط کارشناسان این شرکت می‌دانند که در چه زمانی، از چه نوع بسته بندی و با چه مشخصاتی انجام شده و این نحوه تشخیص اصالت بلبرینگ SKF را ساده تر می‌کند.
البته قطعا راه های دیگری هم، همانطور که در ابتدای این مطلب توضیح دادم، وجود دارد که کارشناسان مربوطه می‌توانند از آن برای تشخیص اصالت بیرینگ‌ها استفاده کنند.
به یاد داشته باشید در صورتی که از اپلیکیشن برای تعیین اصالت بیرینگ SKF استفاده می‌کنید حتما تصاویر رو با کیفیت مناسب و از قسمت های مختلف جعبه، بارکد و حکاکی بیرنگ ارسال کنید. این کار به تشخیص صحیح و پاسخ سریعتر کارشناسان SKF کمک می‌کند.
شما برای مطالعه بیشتر در این مورد می‌توانید از این لینک در سایت SKF استفاده کنید.
موفق و سربلند باشید.