محاسبه وزن لوله

برای محاسبه وزن لوله فلزی و غیر فلزی می‌توانید از فرم آماده شده استفاده کنید. محاسبات آنلاین وزن به شما کمک می‌کند که محاسبات خود را کنترل کرده و از بروز اشتباهات محاسباتی در این مورد که ممکن است باعث ایجاد ضررهای زیاد شود، جلوگیری کنید.

مقدار قطر خارجی (OD)، قطر داخلی (ID) و طول گرد (L) را به میلیمتر (mm) و چگالی را باید بر حسب (Kg/m3) وارد کنید. اگر چگالی متریال خود را نمی‌دانید، از اینجا میتوانید چگالی برخی از متریال‌ها را مشاهده کنید.

محاسبه وزن لوله

بیشتر بخوانیم

شیر بیلوزدار

شیر بیلوزدار

شیر بیلوزدار یکی از عوامل جلوگیری از نشتی در کارخانجات صنایع شیمیایی می‌باشند. نشتی در خطوط لوله در کارخانه های شیمیایی باعث انتشار مواد سمی در محیط زیست می شود. تمام این نشتی ها را می‌توان با استفاده از ابزارهای مختلف شناسایی کرد. معمولا نقاط نشتی بحرانی در اتصالات فلنچی، شیرها و پمپ ها بوجود می آیند. بیلوز در شیرها یکی از راهکارهای موفق جلوگیری از نشتی در صنایع شیمیایی می‌باشد.

بیلوز

بیلوز چیست و چه کاربردهایی دارد

بیلوز (Bellows) قطعه یا محفظه انعطاف پذیری است که هنگامیکه از قسمت خارجی تحت فشار قرار می‌گیرند، فشرده می‌شوند و با جمع شدن به گاز اجازه خروج می‌دهند و با باز شدن باعث جمع شدن گاز در محفظه می‌شود.
کم شدن فشار یا خلا به بیلوز اجازه می‌دهد تا به شکل اولیه خود بازگردد اما این حرکت تا زمانی ادامه دارد که نیروی وارد شده، کمتر از استحکام تسلیم آن باشد.